Rakı Kiti İle Rakı Nasıl Yapılır?

Rakı Kiti İle Rakı Nasıl Yapılır?

Rakı, Türk halkının milli içeceği olup birçok sofranın vazgeçilmezlerindedir. Eğer bir sofrada rakı varsa o sofrada muhabbet, aşk ve sevgi vardır. İnsanlar arasındaki bağı, dostluğu tazeleyen rakı enflasyondan en çok etkilenen ürünler arasında yer almaktadır. Rakıyı bir yaşam biçimi, tarzı olarak gören tüketicilerin birçoğu artan fiyatlardan çok fazla şikayet etmektedir. Fiyatların aşağı yönde inmeyeceğini bilen birçok kişi son zamanların en çok tercih edilen ürünlerinden birisi olan rakı kiti kullanmayı tercih etmektedir. Rakı kiti ile evinizde çok kısa sürede içime hazır rakı üretebilirsiniz. Bu ürünü sahte veya kaçak rakı ile kesinlikle karıştırmayın. Sağlığa olumsu herhangi bir etkisi olmadığı gibi Sağlık Bakanlığınca da onaylanmıştır.

Rakı Kiti Nedir?

Rakı kiti içerisinde anason tohumu ve çeşitli aromaların bulunduğu bir tatlandırıcıdır. İçerisine eklendiği sıvıya çok kısa sürede karışan kit, birkaç dakika içerisinde içime hazır hale gelmektedir. Rakı fiyatlarının çok afaki artmasından dolayı birçok kişi kit evde rakı üretmeyi denemektedir. Kaliteli bir kit ile hazırlanan rakının orijinal rakıdan herhangi bir farkı yoktur. Tat, koku, içim bakımından birebir orijinal ürünlerle aynı olan kitler 1 kadeh rakı parasına üretilmektedir. 1 litre rakı maliyeti bu kitlerle sembolik hallere gelmektedir. Bu yazımızda hem rakı kiti nereden alınır hem de rakı kiti ile rakı yapımını anlatacağız.

Rakı Kiti İle Rakı Yapma

Rakı kiti tercihiniz oldukça önemlidir. Piyasada çok fazla rakı kiti satılmaktadır. Bunların birçoğu beş para etmez denilen içeriği şeker dolu ürünlerdir. Her ne olursa olsun kaliteli, lisanslı ve ismi bilinen bir yerden alışveriş yapmanızı öneririm. Güvendiğiniz bir kit satın aldığınız varsayalım; Rakı kiti 2 farklı yöntem ile rakıya dönüştürülmektedir. Bu yöntemler;

  • 450 ML etil alkol – 550 ML su içeren bir şişe içerisine 10 ML aromanın tamamını döküp çalkalayın.
  • 1 Litre etil alkol – 1,1 litre su içerisine 2 adet 10 ML rakı kiti döküp karıştırın.

Rakı kitlerini su ve etil alkol içerisine ekleyip 2 dakika kadar güzelce karıştırıp 1 dakika kadar bekleyin. Hazırladığınız rakıyı herhangi bir bekleme süresi olmadan rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Rakı Kiti Nereden Alınır?

Rakı kiti konusunda son zamanlarda çok fazla ürünler çıktığını görüyoruz. Birçok satıcı ürününe güvense de güvenmese de para kazanmak için satışlar yapıyor. Rakı kiti sağlığa olumsuz etkisi yok ama merdiven altı olması durumunda ufak tehlikeler içerebilir. Siparişlerinizi sallahazirla.com üzerinden verirseniz Türkiye’nin en kaliteli ve en lezzetli rakı kitleri ile karşılaşabilirsiniz. Ürünlerinin tamamı güvenilir olup sağlık bakanlığı onaylı olan sallahazirla, orijinale en yakın rakı kitleri satmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir