Rakı Kiti Ne Demektir?

Rakı Kiti Ne Demektir?

Rakı kiti; içerisinde çeşitli aroma ve anason tohumlarının bulunduğu bir karışımdır. Yönergelere uygun olarak hazırlandığında dakikalar içerisinde rakıya dönüşen bu kitler, evde rakı hazırlamak isteyenlerin yeni gözdesidir. Rakı fiyatları her geçen gün artınca insanlar rakı kiti gibi sağlıklı yöntemlere geçmeye başladı. Sahte rakı, kaçak rakılar insan sağlığına birçok olumsuz etki meydana getirince tüketicilerde büyük korku oluşmaya başladı. Rakı kitlerinde böyle etkilerin meydana gelip gelmediği de çok merak edilmektedir. Rakı kitleri tamamen yasal olup insan sağlığına hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Rakı kitinin nasıl hazırlandığı ise;

Rakı Kiti Nasıl Hazırlanır?

Rakı Kitiniz varsa dakikalar içerisinde içime hazır rakı üretebilirsiniz. Kit haricinde ihtiyacınız olan şey etil alkol ve sudur. Bu üç nesne ile çok kolay bir şekilde rakı üretebilirsiniz. Öncelikle 1 litre şişe içerisine 550 ML su ve 450 ML etil alkol boşaltın. Şişe içerisine elinizde bulunan 10 ML rakı kitinin tamamını boşaltıp 2 dakika boyunca karıştırın. 1 dakika kadar bekledikten sonra rakınızı gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Daha fazla rakı yapmak istiyorsanız 1 litre etil alkol ve 1,1 litre su içerisine 2 adet 10 ML rakı kiti boşaltıp karıştırın. Her iki hazırlama yönteminde de rakınız oldukça lezzetli ve doyurucu olacaktır.

Rakı Kiti Çeşitleri

Rakı kitleri sayesinde evde rakı yapabilmek mümkün hale gelmiştir. Üstelik hazırladığınız rakı sahte veya kaçak olarak adlandırılan rakılardan farklı olup tamamen sağlığa uygundur. Kitler aracılığı ile istediğiniz rakıyı evde yapabilirsiniz. Rakı kiti çeşitleri;

  • Yaş Üzüm Rakı Aroma Kitleri
  • Kuru Üzüm Rakı Aroma Kitleri
  • Siyah Üzüm Rakı Aroma Kitleri
  • Yunan Rakı Aroma Kitleri

Efe Rakı, Tekirdağ Yaş Üzüm Rakısı, Trakya Yaş Üzüm Rakısı, İzmir Yaş Üzüm Rakı, Efe Gold, Tekirdağ Altın Seri gibi en çok tercih edilen rakıların kitleri bulunmaktadır. Kit ile hazırlanan rakının orijinal lezzetten herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Öyle ki aralarındaki farkı anlamak bile oldukça zordur. Rakı kiti içerisinde bulunan aroma ve anason tohumu maksimum oranda lezzet almanızı sağlamaktadır.

Rakı Kiti Sipariş Verme

Rakı kiti hakkında birçok bilgiyi öğrendiniz. Artık evinizde gönül rahatlığı ile kendi rakınızı hazırlayabilirsiniz. Bu konudaki en büyük sorunlardan birisi rakı kiti siparişini nereden vereceğiniz ile ilgilidir. Çok fazla kit markası ve satıcısı var.  Bunlar arasında karar vermekte zorlanıyorsanız tercihinizi finecraftclub.com yana kullanabilirsiniz. Ürünlerin tamamı güvenilir olup tescilli markaların ürünlerinden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir