Rakı Ve Tüm içkileri yaparken Kullanılan malzemeler nelerdir

Rakı ve Tüm İçkileri Yaparken Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Alkolün evde yapılması çok merak edilir. Rakı ve tüm içkileri yaparken kullanılan malzemeler nelerdir?

Yapım aşamasına geçmeden önce, rakı ve tüm içkileri yaparken kullanılan malzemeler nelerdir sorusunun yanıtına uygun şekilde, direkt olarak yapım aşamasının tamamlanması önemlidir. Bunun dışında direkt olarak içki yapımında, yapılacak olan içkinin türüne göre malzemeleri eksiksiz temine temin etmek ve ardından direkt olarak yapımı sağlamak önemlidir. Değerlendirip, ona göre yapabilirsiniz.

Evde Rakı Yaparken Kullanılan Malzemeler

Gerekli malzemeler konusunda iki seçenek sunulur. Rakı yapımı konusunda iki seçenek yer almaktadır. Bunlardan birincisi votka kullanarak rakı yapımıdır. İkincisi ise etil alkol kullanarak rakı yapımıdır. Bunları göz önünde bulundurup seçimi yaparak ona göre malzeme temin etmeniz gerekiyor.

Votka kullanarak rakı yapımı;

Gerekli olan malzemeler votka anason yağı ve enjektör oluyor. Bu malzemelerin temin edilmesi ile rakı yapımının gerçekleşmesi mümkün. Marketten alınan votkanın içine bnde 2 oranında yağ eklenmesi gerekiyor. Ardından anason yağını 2 ml enjektör yardımı ile ekleyip, çalkalamanız gerekiyor.

Etil alkol kullanarak rakı yapımı;

Malzemeler: Etil alkol, 2 ml lik enjektör, anason yağı, karbon filtre, filtre kahve kağıdı, huni ve benzeri bir kap ile direkt olarak alkol yapımının gerçekleşmesi için gerekli olan malzemelerin temin edilmesi sağlandı. Yapımı için karbon filtrenin yıkanması ile işleme başlayabilirsiniz. Yıkanan karbonları huni içinde ki filtre kağıdına doldurmanız gerekiyor. Hemen ardından etil alkolün filtreden geçirilmesi sağlanır. Anasonlama işlemi ile alkol yapımının tamamlanması söz konusu olacaktır.

Evde Votka Yaparken Kullanılan Malzemeler

Yapmak istediğiniz içki evde votka da olabilir. Bu durumda evde votka yaparken kullanılan malzemeler temin edilerek, direkt olarak votka yapımının da sorunsuz bir hale gelmesi sağlanabilir. Aktif karbon, filtre kağıdı, huni, 1.4 litre su gibi malzemelerin temin edilmesi gerekiyor. Huni ile süzme – filtreme işlemi yapacaksınız. Bu malzemelerin temin edilmesinin hemen ardından direkt olarak yapım aşamasına geçeceksiniz. Uygun aşamaları tamamlayarak siz de evde votka yapımını en iyi şekilde sonlandırabilirsiniz.

Evde Bira Yaparken Kullanılan Malzemeler

Evde bira yapımı nasıl olacak? Genel olarak mayalama işlemi için hazır malzemelerin satıldığını da göreceksiniz. Evde bira yapımı bu sebeple son derece kolay bir işlem olarak sunulur. Malt özünü gelen kovaya dökmeniz gerekiyor. Ardından kovanın içine ise 23 litre kadar su ilave edilecektir. Üstünde bulunan köpükler ise yana sıyrılacaktır. Direkt su malt karışımının üstüne bira mayasının dökülmesi sağlanır. Üt hava kilidinin takılması 2 hafta mayalanması için süre tanınması önemlidir. Son olarak uygun bira şişelerine doldurmanız ve bir hafta gazlanma bırakmak önemlidir.

Evde Şarap Yaparken Kullanılan Malzemeler

Alkoller arasında olan yüksek alkollü sayılan içkiler arasında şarap var. Evde şarap yapımı konusunda da istenen malzemelere göre hareket ederek, öncesinde malzemeleri temin ederek ardından yapım aşamasına geçilebilir. Malzeme temini konusunda; mutlaka olması gereken malzemeler 16 kap meyve, içme suyu, 2 kap bal, bir paket maya. Bu malzemelerin temin edilmesinden sona yapım aşamasına geçmek uygun olacaktır. Toprak ya da cam bir kapta yapıma başlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 3.8 litrelik bir kabınızı olması önemlidir. Bunun dışında hava kilidi, sifonlama şilemi için bince plastik bir tüp d gerekiyor. Mantarlı ya da vidalı kapaklı temiz şarap şişeleri olmalı. Evde şarap yaparken kullanılan malzemeler bunlardır. Temin edilmesinden sonra uygun şekilde aşamaları tamamlayarak yapım sonlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir